Najlepsze grille węglowe do wędzenia

Niezależnie od tego, czy szukasz wędzenia mięsa, czy po prostu grillowania pysznego posiłku, grille węglowe mogą być świetnym sposobem na przygotowanie idealnego dania. Możesz wybrać grill z szeroką gamą funkcji lub przejść do prostszego, bardziej podstawowego projektu. Oto kilka przykładów grilli węglowych do rozważenia.

Weber Kettle

Grille węglowe Weber kettle mają prosty design i są zbudowane z wysokiej jakości materiałów. Podstawowa konstrukcja nie zmieniła się zbytnio od początku lat 50. Z biegiem lat Weber dodał przydatne szczegóły, takie jak haki na narzędzia na bocznych uchwytach. Firma oferuje również doskonałą obsługę klienta, co warto rozważyć przed zakupem grilla.

Kociołek Webera świetnie nadaje się zarówno do wędzenia, jak i grillowania. Można w nim używać węgla drzewnego w bryłach lub brykietów. Najbardziej popularny jest Slow ‘N Sear, który utrzymuje węgle w miejscu dla wysokiego i niskiego ciepła. Slow ‘N Sear jest również wyposażony w zbiornik wody do czyszczenia rozlanych węgli. Grille węglowe Weber z kociołkiem są trwałe i mogą palić prawie wszystko.

Grill węglowy Weber Kettle ma paraboliczny kształt, co oznacza, że większość ciepła jest wypromieniowywana na zewnątrz z węgli. Niewielka ilość ciepła odbija się od boków, ale tylko niewielka ilość trafia na dno grilla. Pozwala to na dotarcie obfitej ilości ciepła do potraw, zapewniając jednocześnie ich idealne ugotowanie.

Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości grilla węglowego z kociołkiem Weber, należy zainwestować w termometr. Niektóre kociołki mają wbudowane termometry, ale najdokładniejsze wyniki pochodzą z termometru bezprzewodowego. Inną opcją jest SmartFire, który wykorzystuje zmotoryzowany wentylator do kontrolowania przepływu powietrza i monitorowania temperatury wewnątrz dołu. To urządzenie ma również dwie sondy do żywności i wbudowany czujnik temperatury. SmartFire może być sterowany z aplikacji na smartfonie.

Gdy kocioł jest już gotowy do gotowania, możesz regulować otwory wentylacyjne, aby uzyskać pożądaną temperaturę. Grille kociołkowe mają górny i dolny otwór wentylacyjny, więc będziesz chciał umieścić górny otwór wentylacyjny nad mięsem. Otwarcie górnego otworu wentylacyjnego powoduje wtłoczenie tlenu do kociołka, a zamknięcie dolnego otworu wentylacyjnego powoduje wypływ ciepłego powietrza z grilla. Eksperymentuj z różnymi temperaturami, aż znajdziesz odpowiedni dla siebie zakres.

Grille węglowe Weber Kettle świetnie nadają się do wędzenia kurczaka. Jeśli użyjesz odpowiedniego drewna, możesz w swoim kociołku Webera wędzić mięso, drób i ryby. Drewno powinno być w postaci kawałków, a nie wiórów lub peletów, ponieważ będą się one zbyt szybko spalać.

Kamado Joe

Wędzenie mięsa na grillu węglowym Kamado Joe wymaga nieco praktyki i cierpliwości. Potrzeba czasu, aby opanować kontrolę temperatury i utrzymać stałą temperaturę podczas całego procesu gotowania. Pomocne jest również utrzymanie przepływu powietrza na minimalnym poziomie. Popiół z węgla drzewnego zablokuje otwory wentylacyjne, zmniejszając ilość tlenu w wędzarni i pogarszając stabilność temperatury i wydajność.

Jeśli kupujesz grill do wędzenia, musisz pamiętać o cenie. Kamado będzie znacznie droższy od standardowego grilla na węgiel drzewny. Grille są jednak wykonane z wytrzymałych materiałów stalowych i ceramicznych, a jako takie będą zapewne służyć przez wiele lat.

Kamado Joe Classic III Charcoal Grill jest jednym z droższych modeli, ale jest wyposażony w świetne akcesoria i imponującą powierzchnię do gotowania. Grill posiada również trzypoziomowy system gotowania, dzięki czemu idealnie nadaje się do wędzenia. Inną opcją dla palaczy w budżecie jest Char-Griller Akon Jr. Charcoal Grill.

Chociaż Big Green Egg jest często uważany za lepszy grill, Kamado Joe jest również wysoko ceniony przez konsumentów, dzięki najwyższej jakości i obsłudze klienta. Marka oferuje ograniczoną dożywotnią gwarancję na części ceramiczne i różne gwarancje na inne części. Jednak należy również pamiętać, że modele Kamado Joe są zazwyczaj droższe niż modele Big Green Egg. W rezultacie możesz chcieć rozważyć, czy chcesz podstawowe palenie lub bardziej zaawansowany grill.

Grill Kamado to izolowany grill węglowy inspirowany tradycyjną japońską metodą gotowania. Wykorzystuje on zakrzywioną kopułę, która zatrzymuje dym i wtłacza go z powrotem do gotowanej żywności. Grille te są doskonałe do wędzenia i gotowania na drewnie. A ponieważ są wykonane z materiałów ogniotrwałych, Kamadosa są często nazywane wędzarniami ceramicznymi.

Ponieważ grille kamado są wykonane z grubej ceramiki, są trwalsze niż ich metalowe odpowiedniki. Zazwyczaj grill kamado będzie działał przez 6+ godzin z jednym stosem węgli. Mają one również dodatkową zaletę, jaką jest utrzymywanie temperatury. Grille węglowe mają tendencję do szybkiego spalania paliwa, więc będziesz musiał często regulować otwory wentylacyjne.

Royal Gourmet

Jeśli szukasz grilla węglowego do wędzenia, jest kilka różnych opcji do wyboru. CC1830F-C, na przykład, jest niedrogą opcją, w zakresie cen od 209 dolarów do 247 dolarów wysyłane. Model ten posiada trwały wózek, rozszerzoną metalową dolną półkę i regulowaną patelnię na węgiel drzewny. Zawiera również stojak do podgrzewania i trzy różne ustawienia wysokości, co pozwala dostosować poziom dymu.

Grill węglowy CC1830F firmy Royal Gourmet jest idealny do rozrywki i użytku rodzinnego. Dzięki przesuniętej wędzarni, ten grill jest w stanie utrzymać dużą ilość ciepła i pozostawia Twoje mięso bardziej soczyste i delikatne. Model ten oferuje również wspaniały wędzony smak. Możesz cieszyć się wędzeniem swoich ulubionych mięs i warzyw z łatwością, używając dowolnego grilla węglowego Royal Gourmet.

PK Grills

Grille węglowe PK Grills do wędzenia są zbudowane z odlewanego aluminium cook box, który jest w stanie obsługiwać wysokie i niskie temperatury z łatwością. Jego unikalny kształt i cztery przesuwne przepustnice zapewniają świetną kontrolę nad żarem. Grille te są również wolne od rdzy, co jest ważne przy długotrwałym użytkowaniu.

Grille PK są uważane za jedne z najlepszych na świecie urządzeń do wędzenia i grillowania. Choć grille PK Original Silver mają pewne różnice w stosunku do siebie, to nadal są to urządzenia światowej klasy. W przeciwieństwie do innych wędzarek, wędzarki i grille PK Original posiadają więcej funkcji. Srebrny grill przypomina oryginalny grill PK, który po raz pierwszy został wyprodukowany w 1952 roku.

Oprócz wędzarni PKTX, PK Grills posiadają szereg innych modeli. Możesz wybrać długotrwałe wędzenie lub gotowanie na wolnym ogniu. PK Grills oferuje również opcjonalne akcesoria, takie jak kamień do pizzy i stojaki na żeberka.

Innym popularnym modelem grilla PK jest PKTX, który ma powierzchnię gotowania 305 cali kwadratowych i składany wózek. Dzięki temu łatwiej jest transportować wędzarkę na imprezy lub używać jej w domu. PKTX posiada dwie przepustnice pod górną pokrywą, które pozwalają kontrolować temperaturę. PKTX posiada również stolik boczny wykonany z aluminium oraz wbudowany uchwyt na kubki.

Grill węglowy Original PK jest nieco mniejszy niż inne modele PK, jego powierzchnia grillowania wynosi 310 cali kwadratowych. Jest jednak wystarczająco duży, aby zaspokoić potrzeby zwykłej rodziny. Jego rozmiar ogranicza jego pojemność, ale dobrze gotuje i jest trwały.

Wędzarnia węglowa jest dobrą opcją dla wędzarzy, którzy lubią podróżować. W przeciwieństwie do wędzarni gazowych, te grille są przenośne, łatwe w użyciu i mają wiele otworów wentylacyjnych. Szybko się nagrzewają, a Ty możesz kontrolować temperaturę i czas gotowania z łatwością. Ich przygotowanie może trwać nieco dłużej, ale dają one świetnie smakujące potrawy z grilla.

Podobne tematy