Jak zrobić grillowaną pizzę w domu

Istnieje wiele korzyści z robienia pizzy z grilla w domu. Utrzymuje dom w chłodzie i jest łatwy do wykonania. Co więcej, nie będziesz potrzebował specjalnej patelni. Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć, zanim zaczniesz grillować pizzę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić pizzę z grilla w domu!

Łatwa do wykonania

Uzyskanie idealnej pizzy z grilla jest możliwe w domu dzięki wysoko rozgrzanemu grillowi. Nie potrzebujesz ceglanego pieca ani żadnego specjalnego sprzętu. Efektem jest pyszna, pełna smaku pizza z grilla. Ten smaczny przysmak jest idealny na lato. Grillowana pizza to świetny sposób na pokazanie świeżości składników.

Najpierw upewnij się, że ciasto na pizzę jest dobrze wyrobione i elastyczne. Upewnij się, że jest posmarowane oliwą i rozciągnięte do pożądanego rozmiaru. Kiedy już masz ciasto rozwałkowane do pożądanego rozmiaru, możesz posmarować je oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia i umieścić na gorącym grillu. Gdy grill jest gotowy, włącz ogrzewanie i gotuj pizzę przez około dwie minuty z każdej strony. Kiedy pizza skończy się gotować, powinna być złotobrązowa ze śladami po grillu.

Przed grillowaniem pizzy, przygotuj ciasto rozciągając je i dociskając krawędzie. Upewnij się, że ciasto ma średnicę około 12 cali. Unikaj podwyższonych brzegów na pizzy, ponieważ będą one przeszkadzać w procesie grillowania. Możesz również przygotować ciasto z wyprzedzeniem, używając kupionego w sklepie ciasta. Na 12-calową pizzę potrzebujesz 1 funt ciasta.

Aby upiec pizzę w piekarniku, potrzebny jest piekarnik o temperaturze co najmniej 550 stopni Celsjusza lub 500 stopni Celsjusza. Ponadto, będziesz potrzebował stali do pieczenia lub kamienia wewnątrz piekarnika. Ponadto, będziesz musiał umieścić pizzę na kamieniu z minimum 8 calami luzu. Kiedy ser się roztopi, a skórka stanie się chrupiąca i złotobrązowa, jest gotowa do przerzucenia. Możesz wtedy dodać do niej dodatki.

Dodanie dodatków może nadać grillowanej pizzy dodatkowy smak. Dodanie soli wędzonej lub soli Maldon, posiekanej świeżej bazylii lub rukoli, pokruszonego czerwonego pieprzu, oregano i oliwy z oliwek to tylko niektóre z opcji. Końcowe akcenty sprawiają, że pizza jest jeszcze smaczniejsza.

Skórka jest gotowa, gdy osiągnie złoty kolor ze śladami grillowania po obu stronach. Jeśli musisz zamrozić ciasto lub schłodzić je przez noc, możesz włożyć je do lodówki przed grillowaniem. Po tym czasie wystarczy umieścić ją na blasze. Kiedy będzie gotowa, możesz umieścić na niej dodatki i sos.

Po nałożeniu pizzy na wierzch, możesz rozpocząć grillowanie jej do uzyskania pożądanej temperatury. Zajmie to tylko kilka minut. Kiedy już będzie złotobrązowa, możesz ją odwrócić za pomocą szczypiec i kontynuować gotowanie. Po kilku minutach Twoja grillowana pizza jest gotowa.

Przed rozpoczęciem grillowania pizzy, należy rozgrzać grill do wysokiej temperatury, około 500 stopni F. Aby uniknąć przywierania i zwęglania, można użyć kamienia do grillowania pizzy. Aby zapobiec przywieraniu grillowanej pizzy, należy posypać kamień kaszą manną. Cienka warstwa oliwy z oliwek również ochroni pizzę przed przywieraniem podczas gotowania.

Utrzymuje dom w chłodzie

Grillowanie pizzy to najlepszy sposób na uzyskanie złotej, chrupiącej skórki bez użycia piekarnika. Utrzymuje ciepło w domu i daje idealnie zwęgloną skórkę. Grillowanie pizzy jest niezwykle proste – wszystko, co musisz zrobić, to zsunąć i odwrócić pizzę.

Najlepszą częścią grillowania pizzy jest smak, który przynosi. Jest to również znacznie szybszy proces gotowania niż w piekarniku. Ta metoda jest również świetna, jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub nie masz ceglanego piekarnika. Dzięki niej Twój dom będzie chłodniejszy podczas gorących letnich miesięcy.

Nie wymaga patelni

Grillowana pizza nie wymaga smażenia ani używania patelni do jej przyrządzenia. Jest to świetna opcja dla osób, które nie chcą zajmować się bałaganem związanym z patelnią. Jeśli jednak nie masz czasu na gotowanie całej pizzy w piekarniku, możesz zamiast tego zrobić ją na grillu. Istnieje kilka wskazówek, o których powinieneś pamiętać, zanim zaczniesz gotować swoją pizzę.

Używanie grilla to także dobry pomysł na przyrządzanie pizzy z cienką skórką. Grill pozwala na uzyskanie chrupiącego spodu, który tworzy pyszną teksturę i smak. Jeśli obawiasz się, że Twoja pizza może wypaść przez ruszt grilla, spróbuj użyć kamienia do pizzy. Kamień wchłonie wilgoć i sprawi, że pizza będzie super chrupiąca. Możesz również dodać wiórki drzewne do ciasta na pizzę, aby nadać jej autentyczny, opalany drewnem smak.

Zanim zaczniesz piec pizzę na grillu, powinieneś wstępnie przygotować ciasto. Dzięki temu ciasto na pizzę zyska ładny, zwęglony smak, a skórka będzie upieczona do końca. W przeciwieństwie do pizzy, która gotuje się na patelni, pizza z grilla może być gotowa bardzo szybko. Wcześniejsze przygotowanie dodatków może przyspieszyć ten proces.

Do przygotowania pizzy z grilla potrzebny jest najpierw gorący grill. Ruszty możesz wyczyścić za pomocą szczotki. Możesz również przetrzeć je złożonym lub zwiniętym ręcznikiem papierowym. Po zakończeniu grillowania, Twoja pizza powinna być gotowa do jedzenia. Skórka powinna być ciemnozłota, a ser roztopiony. I możesz nawet podawać ją od razu! Pamiętaj tylko, aby użyć łopatki do pizzy, aby podać ją razem z pizzą.

Wybór odpowiedniego grilla dla Twoich potrzeb pomoże Ci prawidłowo grillować pizzę. Grille na węgiel drzewny są najlepsze do przyrządzania pizzy z grilla. Aby to zrobić, umieść węgiel drzewny po jednej stronie grilla. Powinieneś również umieścić kamień do pizzy w pobliżu komina. Wtedy kamień do pizzy będzie się nagrzewał w tym samym czasie co grill. Należy tak ustawić położenie kamienia do pizzy, aby osiągnął on temperaturę od 400 do 500 stopni Fahrenheita.

Jeśli chcesz zrobić pizzę z grilla bez patelni, upewnij się, że używasz grilla, który ma wysoki poziom ciepła. Pizza grillowana na ruszcie nie będzie tak miękka jak ta, która została upieczona na patelni. Co więcej, ciasto nie będzie wymagało nadmiernego rozgotowania.

Na pizzy można używać różnego rodzaju dodatków. Na przykład, możesz dodać pokrojone pieczarki, krążki ostrej papryki lub pokrojone warzywa. Alternatywnie możesz dodać olej aromatyzowany lub posiekane pikle.

Podobne tematy